ارتودنسی نامرئی 

الاینرهای شفاف یک سری از هم تراز کننده های شفاف و قابل برداشت هستند که با دندانها  به خوبی منطبق می شوند و با کمترین درد و ناراحتی با دندان ها جفت می شوند. الاینر های شفاف تقریبا نامرئی هستند و کمترین مقاومت را در برابر لک شدن از خود نشان می دهند. با وجود انها هیچ براکت یا سیمی برای شکستن یا ضرب دیدن وجود نخواهد داشت. انها را می توان برای غذا خوردن، نوشیدن و سایر کارهای دیگر درآورد و مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را بسیار آسان تر می کنند.

از آنجایی که الاینر های شفاف را می توان برداشت این الاینرها به تحریک بیشتر و مرتب کردن مداوم احتیاج دارند و به راحتی گم می شوند که این باعث تاخیر در بهبودی و هزینه های تعویض اضافی می شود. با وجود راحت بودن انها، الاینرهای شفاف میتوانند موجب ناراحتی یا درد خفیف به خصوص در اغاز فیکس کردن و به هنگام اعمال فشار روی دندانها به هنگام تکان دادن انها می شود. ( که البته در تمام روش های ارتودنسی وجود دارد و این عیب به حساب نمی آید). به علاوه الاینرها تنها از سوی دندان پزشکان و ارتودنتیست ها باید تایید شوند و به نگهداری ویژه و پرهزینه ای نیاز دارند.

برای الاینر های شفاف ، پس از انکه دکتر ارتو شما قالب 3بعدی دندانهایتان را تهیه کرد، ان را به لابراتوار مخصوص تولید کننده می فرستد و ان را مطابق و مناسب یا دندان شما با استقاده از تکنولوژی کامپیوتری می سازند. سپس انها را برای دندانپزشک ارتو شما برای ازمایش و ارزیایی می فرستند و بعد ان ها را در دسته هایی اماده می کنند. شماری از این الاینرها به مشکلات ارتودنسی خاص شما بستگی دارند. هر دسته را برای محدوده خاص زمانی استفاده می کنید وتنها برای غذا خوردن، اشامیدن ، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن انها را بر می دارید. دندانها به تدریج به دسته ی جدید عادت کرده و کم کم لبخند شما را تغییر می دهد. در معاینات دوره ای، دندانپزشک دسته ی دیگر الاینر را اماده کرده و پیشرفت درمان را بررسی می کند. بازبینی معمولا در پایان اولین سری از درمان درخواست می شود تا هر گونه جزییات ناتمام اصلاح شود.